Psichiatrijos dienos stacionare teikiamos paslaugos
- Titulinis
- Paslaugos
- Psichiatrijos dienos stacionaras
- Psichiatrijos dienos stacionare teikiamos paslaugos
Gydytojas psichiatras kalbėdamas su ligoniu surenka psichiatrinę anamnezę, įvertina klinikinę psichikos būseną, esant galimybei, surenka objektyvią anamnezę iš palydovų, diagnozuoja psichikos ligas, paskiria psichologinius tyrimus, o esant reikalui ir kitų sričių specialistų konsultacijas, sudaro gydymo planą, skiria ir kontroliuoja gydymą, išrašo vaistus ir nurodo kaip juos vartoti, konsultuoja šeimos narius apie elgesį su psichikos pacientu, informuoja apie gydymą psichotropiniais preparatais, paaiškina kaip elgtis ūmių psichozinių būklių atvejais, pataria sveikatos išsaugojimo, gerinimo, darbo ir gyvenimo klausimais.
Psichodiagnostika - tai pažintinių procesų (dėmesio, atminties, mąstymo bei intelekto (Vekslerio skale – WAIS-III, WASI )), asmenybės ir psichoemocinės būklės psichologinis įvertinimas.
Psichoterapijos metodas, kai dalyvauja tik klientas ir specialistas. Jos metu, padedama žmogui suvokti vidinių ir išorinių konfliktų priežastis, analizuojami žmogaus dvasiniai išgyvenimai, jo elgesio stilius bei motyvai, ieškoma naujų, sėkmingesnių elgesio būdų. Psichoterapija rekomenduojama jei vargina:
- įvairūs simptomai – baimė, nerimas, depresija, ligos, kurių priežasčių gydytojai neranda;
- charakterio bruožai;
- tarpasmeninių santykių problemos;
- sunkumai darbinėje veikloje;
- nepasitikėjimas savimi;
- kai išgyvenama sunki gyvenimo situacija ar liga;
- kai nuolat pakliūnama į tas pačias nemalonias situacijas.
Įprasta psichoterapinės konsultacijos (sesijos) trukmė 45-50 min.
Specialisto vadovaujama keliolikos žmonių grupė, kuriai būdingi įprasti žmogaus kasdieniai santykiai. Jos metu geriau išmokstama pažinti save, geriau suprati kitų žmonių poreikius, išmokstama spręsti tarpusavio santykio problemas, išgyventi kitų žmonių emocinį vertinimą ir palaikymą, išmokstama teikti, gauti ir priimti tam tikrą pagalbą. Grupinė terapija yra efektyvi įveikiant krizines situacijas, gydant nerimą ir depresiją. Ja siekiama koreguoti charakterio savybes, kurios sunkina gyvenimą ir trukdo bendravimą šeimoje ar kitoje aplinkoje. Gydymo metu įgytus naujus elgesio būdus galima greičiau pritaikyti kasdieniame gyvenime. Visas grupės gyvenimas tampa gydomuoju veiksniu. Trukmė – 1,5 val.
Tai fizinis bei psichinis atsipalaidavimas, teigiamai veikiama emocinė bei psichinė būklė. Kuo naudinga relaksacija?
- Padeda nusiraminti po didelio streso, bei didina atsparumą jam.
- Sumažina emocinę įtampą, nerimą, jaudinimąsi, pvz.: prieš viešą pasirodymą, egzaminus, varžybas, operaciją. Atsipalaidavęs žmogus gali labiau susitelkti nagrinėdamas problemą.
- Padeda greitai užmigti, lengvai pabusti, kai reikia. Miegas tampa vertingesnis.
- Trumpas poilsis. Atsipalaidavimas pašalina nedidelį nuovargį, padidina darbingumą.
- Padeda susikaupti, susikoncentruoti ir tuo pačiu daugiau nuveikti įvairiose gyvenimo situacijose, lengviau pasiekti tikslą.
- Padeda geriau suprasti save: pažinti savo gerąsias ir blogąsias puses, ir tuo pačiu suvokti savo galimybes bei tobulėti.
- Padeda esant įtampos galvos skausmams, kraujotakos bei virškinimo problemoms.
Užsiėmimo trukmė 40 min.
Tai saugios, maloniai atpalaiduojančios procedūros, kurių poveikis yra greitesnis nei daugelio antidepresantų – 80 proc. Šviesos terapijai naudojama lempa imituoja saulės šviesą ir sukelia biocheminius pokyčius smegenyse, taip pakeldama nuotaiką, sukeldama malonumo jausmą. Šviesos terapija taikoma depresijai, miego sutrikimams, bulimijai, adaptacijos sutrikimams, nerimo būklėms, taip pat depresijoms nėštumo, laktacijos metu gydyti. Seanso trukmė nuo 0,5 val. iki 2-3 val., ne mažiau kaip 5 kartus per savaitę. Kurso trukmė – 2-4 savaitės. Ši terapija taikoma nuo spalio iki balandžio mėnesio.
Tai suderintų visuomeninių, psichologinių, medicininių priemonių sistema, teikianti psichikos ligoniams savarankiško gyvenimo ir įsitraukimo į visuomenę galimybes. Tikslas – pagerinti asmenų, turinčių ilgalaikę psichikos negalią, funkcionavimą, kad jie galėtų sėkmingai prisitaikyti, rastų pasitenkinimą jų pačių pasirinktoje aplinkoje su minimalia specialistų pagalba. Psichiatrinė reabilitacija padeda žmonėms keistis ir / arba keičia aplinką, kurioje jie gyvena, mokosi, dirba.
Tai sveikatos priežiūros veikla, kurią vykdo menų terapeutas, naudojantis meną/meninę komunikaciją ir terapinius santykius kliento fizinės, psichinės, socialinės sveikatos ir gerovės stiprinimui. Dailės terapija gali būti naudinga ne tik esant psichikos sutrikimams, bet ir susidūrus su sudėtingomis gyvenimo situacijomis, siekiant geresnio savęs pažinimo ir asmeninio augimo. Dailės terapijos užsiėmimas nėra piešimo pamoka, juose nemokoma dailininko įgūdžių. Svarbiausia šiuose užsiėmimuose – patyrimas kuriant, kūrybos procesas, o ne kūrybos produkto profesionalumas. Tad dalyvaujant dailės terapijos užsiėmimuose gebėjimai piešti nėra būtini. Neretai reikšmingus išgyvenimus, mintis ir jausmus nelengva išreikšti žodžiais. Tuomet į pagalbą gali ateiti vaizdai – kuriant ranka nesąmoningai krypsta ir piešia tai, kas reikšminga ir svarbu. Vidinę būseną išreiškus vaizdu tampa lengviau ją apibūdinti žodžiais. Dailės terapija leidžia aiškiau ir brandžiau suprasti sunkumus, ieškoti būdų juos spręsti.
Pasitelkus įvairias kūrybinio proceso formas, Jūs pažinsite save, suprasite savo problemas, išvengsite vienatvės, išgyvensite kūrybinį džiaugsmą. Tai terapijos forma, kuri akcentuoja bendradarbiavimą, emocinės aplinkos ir būsenos stabilumą. Kūrybinis procesas yra pasitelkiamas kaip bendravimo priemonė, teikianti nepaprastą galimybę stebėti aplinką, suprasti save, pažinti kitus. Kūrybiniai užsiėmimai palengvina adaptaciją kolektyve. Užsiėmimai vyksta 1,5 val.